Kylie Jenner Kimdir?


(1) (2)
Ad Soyad Kylie Jenner
Meslek Manken
Yaşı 26 (1997-08-10)
Boyu 1,68
Kilosu 59 KG
Burcu Aslan
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Ön Lisans
Eşi Yok
Sevgilisi Bilinmiyor
Doğum Yeri ABD

Biyografi

Kylie Kristen Jenner, 10 Ağustos 1997 tarihinde Bruce ve Kirs çiftinin çocukları olarak Los Angeles’ta dünyaya gelmiştir. Kourtney Kardashian, Kim Kardashian, Khloe Kardashian ve Rob Kardashian isminde 4 üvey kardeşe sahiptir. Baba tarafından 4 üvey kardeşi daha bulunan Jenner’ın ailesinde yer alan pek çok kişi de Amerika Birleşik Devletleri’nin bilinen televizyon kişilikleri ve modelleridir.  

Magazin dünyasının bilinen isimleri arasında yer alan Kim Kardashian’ın üvey kardeşi olan Jenner, eğitimine ilk olarak Sierra Canyon Okulu ile başlamıştır. Burada amigo takımına katılarak bir yıldız haline gelmiş ve ponpon görevi ile dikkatleri de çekmeyi başarmıştır.  

Modellik kariyerine ise henüz 14 yaşında iken ‘Your Style Crush’ Sears hattında başlamıştır. Bu süreçte kuzeni Natasha’nın giyim firması için modellik yapan Jenner, OK! dergisinin de fotoğraf çekimlerinde yer almıştır.  

Kız kardeşi Kendall ile beraber 2011 yılında ‘Seventeen’ isimli dergide “Stil Elçileri” olarak seçilmişlerdir. Aynı yıl New York Moda Haftası’nda Avril Lavigne tarafından oluşturulan ‘Abbey Dawn’ isimli giyim hattında da model olarak podyumda yer almıştır.  

Da sonra yoluna kardeşi ile devam ederek 2013 yılında Kendall & Kylie isimli giyim koleksiyonuna imzalarını atmışlardır. Aynı yılın Şubat ayında da Kendall ile ‘Steve Madden Madden Girl’ isimli bir giyim hattında ayakkabı ve çanta tasarımına başlamışlardır.  

Giyimde bir marka edinmelerinin ardından, kozmetiğe de atılan Jenner, kendi ismini taşıyan bir ruj üretimine başlatılacağını duyurmuştur. Ayrıca 2015 yılında Jaden Smirth, Drike ve Tyga’nın müzik videolarında da yer alan güzel model, sonrasında müzik dünyasında adını duyurmayı başarmıştır.  

2016 yılında da PartyNextDoor’un “Come and See Me” isimli parçasındaki müzik videosunda sevgilisi rolünde yer almıştır.  

Aslan burcu özelliklerine sahip olan Kylie Jenner, 1.68 metre uzunlukta ve 59 kilogram ağırlıktadır.  

09 Mayıs 2020 Cumartesi 01:08 - 09 Mayıs 2020 Cumartesi 22:37

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad Kylie Jenner
Meslek Manken
Yaşı 26 (1997-08-10)
Boyu 1,68
Kilosu 59 KG
Burcu Aslan
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Ön Lisans
Eşi Yok
Sevgilisi Bilinmiyor
Doğum Yeri ABD
Şehir seç
Burç seç

İlgili Kişiler