Kenan Ece Kimdir?


(1) (1)
Ad Soyad Kenan Ece
Meslek Oyuncu
Yaşı 43 (1980-12-24)
Boyu 1,80
Kilosu 85 KG
Burcu Oğlak
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Eşi Canan Ergüder
Sevgilisi -
Doğum Yeri Birleşik Arap Emirlikleri

Biyografi

Kenan Ece, 24 Aralık 1980 tarihinde Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai şehrinde dünyaya gelmiştir. Tam adı Cahit Kenan Ece’dir. Murat Ece’nin oğludur ve bir ablaya sahiptir. Galatasaray Spor Kulübü’nün eski yönetici isimlerinden olan Turgan Ece’nin de torunudur. Halası Türkiye’nin ilk dünya güzeli Keriman Halis’tir.

Orta öğretim eğitimini İstanbul Sankt GeorgAvusturya Lisesi’nde tamamlayan Kenan Ece, 2004 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin New York şehrindeki Davidsyon College’de tiyatro ve ekonomi alanlarında eğitim almıştır. Üniversite öğrencisi olduğu yıllarda çok sayıda oyunda sahne almıştır. 

New York’ta olduğu dönemde İrlanda’daki Türk şirketine özgeçmişini göndermiş ve sonrasında İrlanda’ya giderek iki yıl boyunca burada finans analistliği görevini üstlenmiştir.  

Mezuniyetinin ardından dört yıl boyunca İrlanda’nın Dublin kentinde iki yıl boyuna finansman üzerine enerji şirketinde çalışan oyuncu, kendini geliştirmek adına Gaeity School of Acting ve Irish Film Academy’de de oyunculuk üzerine eğitim almıştır.  

Aldığı iki yıllık eğitimin ardından yapmış olduğu gösteriyle bir ajansın dikkatini çekmiş ve aldığı teklif üzerine Dublin’deki ajansa giderek ‘Fair City’ isimli bir dizide 13 bölüm yer almıştır.  

İrlanda Devlet Tiyatrosu olan ‘The Abbey’de 3.5 ay çalışan Kenan Ece, İrlanda Film Akademisi’nde de kamera önü oyunculuğu alanında ders almıştır.  

Katherine Lynch’in televizyon şovunda İspanyol matadoru oynayan yakışıklı oyuncu, Türkiye’ye döndüğünde ‘Yüreğine Sor’ isimli sinema filmi ile izleyici karşısına çıkmıştır. Deli Saraylı, Beni Unutma, Kalp Hırsızı, Ertuğrul 1890, Çakallarla Dans, Sağ Salim, Avlu gibi pek çok yapımda da yer almıştır. 

2017 yılında Canan Ergüder ile dünya evine giren çiftin bu beraberliğinden bir de Demir adında oğlu olmuştur.

2012 yılında Mustafa Üstündağ ile ‘Çamur’dan Tiyatro’nun kuruculuğunu üstlenen yakışıklı oyuncu, şimdilerde Kanal D ekranlarında yayınlanmakta olan ‘Sadakatsiz’ adlı dizide Psikiyatr Turgay Güngör karakterine hayat vermektedir.

Oğlak burcu özelliklerine sahip olan Kenan Ece, 1.80 metre uzunlukta ve 85 kilogram ağırlıktadır.

Kenan Ece’nin rol aldığı bazı diziler ve filmler:

2018 - Avlu (TV Dizisi)

2015 - Ertuğrul 1890 (Sinema Filmi)

2014 - Magi (Sinema Filmi)

2014 - Gulyabani (Murat) (Sinema Filmi)

2012 - Son (TV Dizisi)

2012 - Krem (TV Dizisi)

2011 - Beni Unutma (Hakan) (Sinema Filmi)

18 Kasım 2020 Çarşamba 11:12 - 28 Kasım 2022 Pazartesi 16:29

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad Kenan Ece
Meslek Oyuncu
Yaşı 43 (1980-12-24)
Boyu 1,80
Kilosu 85 KG
Burcu Oğlak
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Lisans
Eşi Canan Ergüder
Sevgilisi -
Doğum Yeri Birleşik Arap Emirlikleri
Şehir seç
Burç seç

İlgili Kişiler