Rabia Laçin Kimdir?


(3) (2)
Ad Soyad Rabia Laçin
Meslek Sunucu
Yaşı 49 (1974-06-21)
Boyu 1.70
Kilosu 57 KG
Burcu İkizler
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim New York Alfred Üniversitesi
Eşi Bilinmiyor
Sevgilisi Yok
Doğum Yeri Almanya

Biyografi

Rabia Laçin, 1974 yılında Almanya’nın Wadersloh kentinde dünyaya gelmiştir. Ailesiyle beraber 8 yaşında Türkiye’ye dönüş yapmıştır. Üniversite giriş sınavından çok yüksek puan almasına rağmen babasının vefatı ve başörtüsü sorunu sebebiyle eğitim hayatına 15 yıl ara vermek zorunda kalmıştır.  

Yüksek öğretim eğitimine 2007 yılında New York Alfred Üniversitesi’nde başlamış, hazırlık bölümünü yarım dönemde, 4 senelik eğitimini ise 3 senede bitirmiştir. Bölümünü birincilik ile tamamlayan Laçin, stajını Bakırköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde yapmıştır.  

‘Cognitive Behaviour Theraphy’ ve ‘Play Theraphy’ alanlarında eğitim almış ve Riccon Enstitüsü’nün eğitimin programına da katılmıştır. Bu eğitim sürecinin ardından ‘Aile Danışmanlığı’ sertifikası da almayı başarmış ve günlük yazılarının yanı sıra yapmış olduğu araştırmalar da pek çok gazete ve dergide yayımlanmıştır.  

İstanbul’da çok sayıda Rehabilitasyon Merkezi’nde genel koordinatör ve psikolog olarak görev alan Laçin, 2006 yılında da ‘Şehit ve Gazi Aileleri Derneği’ isimli etkinlikte ‘Vatan Müdafasında Kadının Yeri’ isimli bir konferans vermiştir. Semerkand Vakfı Eğitim Kurumları ve Gençlik Kulüpleri’ne Psikolojik Danışmanlık hizmetinin yanı sıra, vakfa ait mütevelli heyetine de çeşitli konferanslar vermiştir.  

Günümüzde bazı belediyelerde kadınlar için psikolojik danışmanlık seminerleri ile hizmetini gerçekleştirmekte olan Rabia Laçin, ‘Perspektif’ adlı kitabında da psikolojik sorunları ele almıştır.  

İngilizce ve Almanca dilini iyi bir şekilde konuşabilen başarılı psikolog, İstanbul Üniversitesi’nde Sosyoloji Bölümü okuyarak eğitimine de devam etmektedir.  

Evli ve 2 çocuk sahibi olan Rabia Laçin, alanındaki tecrübesi üzerine Teve2 ekranlarında ‘Yeniden Konuşalım’ isimli programın sunuculuğunu üstlenerek, programda iletişimsel ve toplumsal sorunları ele alacak.  

06 Mayıs 2020 Çarşamba 10:39 - 14 Mayıs 2020 Perşembe 05:26

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad Rabia Laçin
Meslek Sunucu
Yaşı 49 (1974-06-21)
Boyu 1.70
Kilosu 57 KG
Burcu İkizler
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim New York Alfred Üniversitesi
Eşi Bilinmiyor
Sevgilisi Yok
Doğum Yeri Almanya
Şehir seç
Burç seç

İlgili Kişiler