Cansel Elçin Kimdir?


(2) (3)
Ad Soyad Cansel Elçin
Meslek Oyuncu
Yaşı 50 (1973-09-20)
Boyu 1,83
Kilosu 75 KG
Burcu Başak
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Ön Lisans
Eşi Zeynep Tuğçe Bayat
Sevgilisi -
Doğum Yeri İzmir

Biyografi

Cansel Elçin, 20 Eylül 1973 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. Babası terzidir. Bir abiye sahiptir.  

İlköğretim 1’inci ve 2’inci sınıfı İzmir Tire’de tamamlamış ve henüz 8 yaşındayken ailesiyle beraber Paris’e yerleşmişlerdir.  İlköğretim ve orta öğretim eğitimini Lycée Racine’de tamamlayan Cansel Elçin, lise eğitimi için ‘Dil ve Edebiyat’ alanını seçmiştir.  

Üniversiteyi başladıktan 6 ay sonra bırakmış ve bu süreçte iş hayatına atılarak ticaretle uğraşmıştır.  

Türkiye’nin Denizli ve Bursa şehirlerinden getirilen çarşaf, bornoz ve çeşitli tekstil ürünleri zincir mağazalara sattıktan sonra bu süreçten sıkıldığı için 4 yıllık tiyatro okuluna girerek kendisini oyunculuk alanında geliştirmeye karar vermiştir. Tiyatro öğrenciliğinde krep yapmanın yanı sıra, garsonluk, barmenlik, şoförlük de yapmıştır.  

Sonrasında Ecole Florent’e kaydolan oyunculuk eğitimini sürdüren Cansel Elçin, New York’ta Actor’s Studio’yu kurmuş, Lee Strasberg’in oğlu John Strasberg ve Jack Garfenin’den de sinema ile tiyatro dersleri almıştır.  

Okulun ardından Fransa’da tiyatro sahnelerinde yer almaya başlamış ve ayrıca bu dönemde reklam ile sinema filmlerinde de yer almıştır.

Ferzan Özpetek ile 1997 yılında tanışan Elçin, ‘Harem Suare’ adlı film ile kamera arkası deneyimi kazanmış ve bu süreçte Tomris Giritlioğlu ile de çalışarak ‘Kırık Kanatlar’ adlı dizi ile tanınmaya başlamıştır.  

Kendi kaleme aldığı ve yönetmiş olduğu Papillon isimli kısa filmi 2007 yılında çıkan Elçin, en önemli çıkışını ise ‘Hatırla Sevgili’ adlı dizideki Ahmet karakteri ile edinmiştir. Buradaki başarısıyla Beykent Üniversitesi 7. İletişim Ödülleri’nde ‘En İyi Erkek Dizi Oyuncusu’ ödülüne layık görülen yakışıklı oyuncu, Küçük Kıyamet, Dayan Yüreğim, Gönülçelen, Ağlama Anne, Bizim Hikaye, Aşk Tesadüfleri Sever gibi pek çok yapımda da yer almıştır.  

2012 yılında Pınar Apaydın ile dünya evine giren başarılı oyuncu, 2017 yılında boşanmıştır. Zeynep Tuğçe Bayat ile de 2020 yılında ikinci kez nikah masasına oturmuştur.  

Usta oyuncu şimdilerde Star Tv ekranlarında yayınlanmakta olan ‘Sol Yanım’ adlı dizi ile izleyici karşısına çıkmaktadır.  

Başak burcu özelliklerine sahip olan Cansel Elçin, 1.83 metre uzunlukta ve 75 kilogram ağırlıktadır.  

Cansel Elçin’in rol aldığı bazı diziler ve filmler:

2006-Hatırla Sevgili (Ahmet) (TV Dizisi)

2010-Gönülçelen (Murat) (TV Dizisi)

2011-Aşk Tesadüfleri Sever (Sinema Filmi)

2011-Yalancı Bahar (Selim-Aziz) (TV Dizisi)

2015- Evlenmeden Olmaz (Sinema Filmi)

2017-Dayan Yüreğim (Fuat) (TV Dizisi)

08 Kasım 2020 Pazar 13:27

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad Cansel Elçin
Meslek Oyuncu
Yaşı 50 (1973-09-20)
Boyu 1,83
Kilosu 75 KG
Burcu Başak
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Ön Lisans
Eşi Zeynep Tuğçe Bayat
Sevgilisi -
Doğum Yeri İzmir
Şehir seç
Burç seç

İlgili Kişiler