Ali İhsan Varol Kimdir?


(3) (0)
Ad Soyad Ali İhsan Varol
Meslek Sunucu
Yaşı 47 (1976-06-28)
Boyu 1.80
Kilosu 76 KG
Burcu Yengeç
Göz Rengi Açık Kahverengi
Eğitim Ankara Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü
Eşi Ayşe Varol
Doğum Yeri İstanbul

Biyografi

Ali İhsan Varol, 28 Haziran 1976 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Aslen Çerkez kökenli ve 2 erkek kardeşe sahiptir. Yüksek öğretim eğitimi için tercihini ilk olarak Ankara Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü’nden yana kullanmıştır. Sonrasında ise İstanbul Üniversitesi’nde Tarih Bölümü’ne ve Açık Öğretim Fakültesi’nde de Kamu Yönetimi Bölümü’ne yazılmış fakat hiçbirini tamamlamamıştır.  

Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü öğrencisi olduğu dönemde, okulunu bırakarak Bodrum’a gitmiş ve orada 1.5 yıl otomobil kiralama alanında çalışmıştır.

Çalışma hayatına turizm sektörü ile başlama kararı alan Varol, kariyerine televizyon sektörü ile devam etmek istemiştir. Bu süreçte ise prodüksiyon asistanlığı yaparak kendini geliştirmeye başlamıştır.  

Dört sene boyunca prodüksiyon asistanlığı yapmış ve ardından metin yazarlığı alanına yönelmiştir. ‘Çarli’ dizisinin ana karakteri olan maymunun bakıcılığını da üstlenen Ali İhsan Varol, bir dönem Çarli ile de aynı evde yaşamıştır.  

Ayrıca, İkinci Bahar, Cumartesi Sürprizi, Pazar Sürprizi, Passaparola ve Hugo gibi pek çok programda set amirliğinin yanı sıra metin yazarlığı da yaparak kendini çeşitli alanlarda da geliştirmiştir.  

Asıl ününü Bloomberg HT kanalında yayınlanan ‘Kelime Oyunu’ isimli programın sunuculuğu ile edinen Varol, sonrasında aynı programla Show Tv’ye geçiş yapmış fakat program 2013 yılında yayından kaldırılmıştır.  

Günümüzde Teve 2 kanalında yayınlanan programda da hala sunuculuk yapmaktadır.  

Yönetmen Ayşe Varol ile evlilik yaşayan başarılı sunucu, 2018 yılında tek celsede boşanmış ve bu evlilikten de bir erkek çocukları dünyaya gelmiştir.  

Yengeç burcu özelliklerini taşıyan Ali İhsan Varol, 1.80 metre uzunlukta ve 75 kilogram ağırlıktadır. 

30 Nisan 2020 Perşembe 07:07 - 02 Mayıs 2020 Cumartesi 16:55

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad Ali İhsan Varol
Meslek Sunucu
Yaşı 47 (1976-06-28)
Boyu 1.80
Kilosu 76 KG
Burcu Yengeç
Göz Rengi Açık Kahverengi
Eğitim Ankara Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü
Eşi Ayşe Varol
Doğum Yeri İstanbul
Şehir seç
Burç seç

İlgili Kişiler