Çağla Şikel Kimdir?


(18) (6)
Ad Soyad Çağla Şıkel
Meslek Sunucu
Yaşı 45 (1979-01-02)
Boyu 1.80
Kilosu 57 KG
Burcu Oğlak
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı
Eşi Yok
Sevgilisi Yok
Doğum Yeri İstanbul

Biyografi

Çağla Şikel, 2 Ocak 1979 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Babasının adı Hüseyin, annesinin adı Asuman’dır.

Babası Hüseyin Şikel, Karslı bir Azeri ve mali müşavir, annesi Asuman Şikel ise Adanalı ve ev hanımıdır. Berna isminde bir de ablaya sahip olan Çağla Şikel, ilköğretim eğitimine Ahmet Hamdi Tanpınar İlkokulu’nda başlamıştır. İlgisi ve gelişimi adına ise 4’üncü sınıftan sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda bale eğitimine yönelmiştir.

Ortaokul eğitimini Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda tamamlamış ve yüksek öğretim eğitimine de aynı okulda devam ederek başarıyla mezun olmuştur.  

Öğrencilik yıllarında ‘Odessia’ isimli sinema filmi ile oyunculuğa başlayan Şikel, 1997 yılında kusursuz fiziği ve güzelliğiyle ‘Miss Turkey’ yarışmasında birinci olarak seçilmiştir. Buradaki tescilinin ardından aynı yıl ‘Miss World’ yarışmasına da katılmış ve dünya dördüncüsü olan ‘Avrupa Güzeli’ ödülünü almaya layık görülmüştür.  

1997 ve 2003 yılları arasında Almanya, Fransa, Amerika, Rusya, Çin, İsviçre, Yunanistan ve Mısır’da pek çok defileye çıkmış ve sonrasında kariyerine oyunculuk ile devam etmiştir.  

2004 yılında Cennet Mahallesi’nde Sultan rolüyle çok sevilmiş ve 2008 yılında da ‘Görgüsüzler’ isimli televizyon dizisi ile seyirci karşısına çıkmıştır.  

2002 yılında manken Bozok Gören ile birlikteliği olan Şikel, sonrasında Beyazıt Öztürk ile bir aşk yaşamıştır.  

Uzun yıllar bale eğitimi alan başarılı oyuncu, 16 yıllık aranın ardından 10-11 Ağustos 2013 tarihlerinde 11. Uluslararası Bodrum Bale Festivali’nde ‘Bach Alla Turca’ isimli eserle sahnedeki yerini almıştır. Samsun Devlet Opera ve Balesi dansçıları ile muhteşem bir performans sergileyen Şikel, izleyicilerin de büyülenmesini başarmıştır.  

Pop şarkıcısı Emre Altuğ ile yaşamış olduğu 4 yıllık beraberliğin ardından ise 10 Ağustos 2013 tarihinde ünlü eğlence mekanı olan Sortie’de dünya evine girmiştir. 12 Ocak 2015 tarihinde boşanma kararı alan çiftin, bu evlilikten Kuzey ve Uzay isminde iki de oğlu olmuştur.

Uzun yıllar Alişan ile ‘Her Şey Dahil’ adlı programın sunuculuğunu üstlenen güzel manken, günümüzde ise Fox Tv ekranlarında yayınlanan ‘Çağla İle Yeni Bir Gün’ programını sunmaktadır.  

Oğlak burcu özelliklerini taşıyan Çağla Şikel, 1.80 metre uzunlukta ve 57 kilogram ağırlıktadır.  

26 Nisan 2020 Pazar 16:12 - 02 Mart 2022 Çarşamba 18:31

Yorumlar


Herhangi bir yorum bulunamadı.
Yorum gönder

Ad Soyad Çağla Şıkel
Meslek Sunucu
Yaşı 45 (1979-01-02)
Boyu 1.80
Kilosu 57 KG
Burcu Oğlak
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı
Eşi Yok
Sevgilisi Yok
Doğum Yeri İstanbul
Şehir seç
Burç seç

İlgili Kişiler